Skip to main content

Elon Musk, South by Southwest Festivali’ndeki Westworld paneline katılarak ilham verici bir konuşma yaptı.

Dünyanın birçok ülkesinden binlerce kişinin katıldığı dijital, teknoloji, film, müzik ve oyun endüstrisini buluşturan festival SXSW 2018, ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlendi. Her yıl merakla beklenen etkinlikte HBO‘nun sevilen dizilerinden Westworld’e yönelik düzenlenen  panel Elon Musk’ı ağırladı. Westworld dizisinin yazarı Jonathan Nolan’ın konuğu sürpriz bir şekilde sahne arkasından davet ettiği Musk, ilham verici bir konuşma yaptı.

TechCrunch’ın yer verdiği videoda Musk, “Dünyada bir sürü olumsuz şey var. Çözülmesi gereken sorunlar hep yaşanıyor. Ancak hayat sürekli kötü sorunları çözmekten ibaret olamaz. Sabah uyandığınızda size ilham veren, insanlığın bir parçası olduğunuz için sizi memnun edecek şeylerin de olması gerekiyor dedi.”

“Dünya insanlığın beşiğidir ancak beşikte sonsuza dek kalamazsınız.” sözleriyle Roket bilimin kurucusu olan bilinen Konstantin Eduardovich Tsiolkovsky’den alıntı yapan Musk, sözlerine “Bunu inanılmaz heyecan verici buluyorum. Bu bana yaşama heyecanı veriyor. Umarım sizler de böyle hissediyorsunuzdur.” diye devam etti.

Panelde Falcon Heavy ve Starman‘ın uzaya fırlatıldığı anların videoları paylaşıldı. Videoların panelde gösterilmesinin ardından Elon Musk, iki videoyu da Instagram hesabından paylaştı.

Falcon Heavy and Starman, Part 1

Elon Musk (@elonmusk)’in paylaştığı bir gönderi ()

Falcon Heavy and Starman, Part 2

Elon Musk (@elonmusk)’in paylaştığı bir gönderi ()