Skip to main content

Oppo, Ericsson ile işbirliğini güçlendiren 5G ortak laboratuvarı projesini hayata geçirdi.

Oppo ve Ericsson, küresel işbirliklerini güçlendiren yeni bir adım attı. İki markanın ortak kurduğu 5G laboratuvarı, 5G ürünlerinin ve teknolojilerinin geliştirilmesi için projeler gerçekleştirecek.

Oppo ve Ericsson, 5G döneminde devam eden işbirliği için küresel bir patent lisans sözleşmesi imzaladı. Oppo’nun ilk 5G modeli ve Ericsson’un 5G altyapısı üzerinde yerel bir 5G testi yapıldı. Oppo’nun, yıl sonuna kadar dünyanın ilk Qualcomm destekli çift modlu 5G akıllı telefonunu piyasaya süreceğini hatırlatalım.

Oppo Başkan Yardımcısı ve Yazılım Mühendisliği Başkanı Andy WU şunları söyledi: “5G ortak laboratuvarımızı Ericsson’la başlattığımız için çok heyecanlıyız. Bu girişim, Ericsson’un 5G ağ ve altyapı teknolojilerindeki avantajlarını ve global operatör kanallarını, OPPO’nun 5G standartları geliştirme kabiliyetlerinin yanı sıra, teknolojiler, ürünler ve uygulama senaryoları konusundaki deneyim ve uzmanlığıyla birleştiriyor. Dünyadaki tüm kullanıcılara daha iyi 5G ürünleri ve deneyimleri sağlamak için 5G dönemindeki zorlukları aşmak ve fırsatları geliştirmek için birlikte çalışacağız.”

Ericsson Başkan Yardımcısı ve Kuzey Doğu Asya Ağları Başkanı Luca Orsini ise şu ifadeleri kullandı: “Bu ortaklık hem Ericsson hem de OPPO için son derece stratejik bir öneme sahip. Kurduğumuz 5G laboratuvarı, 5G ekosisteminin çeşitliliğine katkıda bulunarak, pazara yeni kullanım alanları ve müşteri değeri getirme konusunda her iki şirketin de çevikliğinden faydalanacak” dedi.