Skip to main content

Oppo, FC Barcelona ile olan üç yıllık işbirliği ortaklığını yenilerken, futbol kulübü için özel tasarlanan telefonunu da duyurdu.

Çinli akıllı telefon markası Oppo, dünyaca ünlü bir Avrupa futbol kulübü FC Barcelona arasında imzalanan anlaşması ile yeni bir döneme başladı.Yenilenen iş ortaklığı kapsamında stadyum içi tabela konumlamasının yanı sıra, eğitim kampları, hayranlar için atölye çalışmaları, taraftarların katılabileceği yaratıcı çevrim içi ve çevrimdışı etkinlikler yapılacak. Camp Nou anlaşma sayesinde 5G kapsama alanındaki Avrupa’da ilk stadyum haline gelirken, bu ikonik stadyum taraftarlara daha sürükleyici bir deneyim sunma kabiliyetine kavuşuyor.

OPPO Global Pazarlama Direktörü Derek Sun ise konu hakkında “İş birliği kapsamında yapacağımız çalışmalarla, Barça hayranlarına ilham vermeyi, onları kulübe ve OPPO ürünlerine daha yakın hale getirmeyi hedefliyoruz. İki tarafın da ortak tutku, yaratıcılık, yenilik ve mükemmellik değerlerini artıracak çalışmalar yapacağız” açıklamasını yaptı.

Oppo Reno 10x Zoom gücünü Snapdragon 855’ten alıyor. 8 GB RAM ile birlikte gelen telefonun arkasında üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Burada, 48 MP çözünürlüğündeki ana kameraya 13 MP çözünürlüğünde telefoto lens ve 8 MP çözünürlüğünde geniş açılı lens eşlik ediyor. Çift OIS özelliği bulunan kamera kurulumunda, 10x zoom da karşımıza çıkıyor.

Telefonun ön kısmına baktığımızda ise bizi 16 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çeken bir kamera karşılıyor. Bu kamera ile 1080p 30fps video kaydı yapabilmek mümkün. Ön kamerası pop-up tasarıma sahip Oppo Reno 10x Zoom’un kamerasının 0,8 saniyede açıldığı söyleniyor. Reno 10x Zoom, tamamen kesintisiz bir ekran deneyimi sunuyor.

Reno 10x Zoom, konum ve navigasyon hassasiyetini garanti etmek üzere çift frekanslı GPS, L1+L5’i benimsiyor. L1 frekansı sinyali daha hızlı yakalarken, L5 frekansı ise daha fazla hassasiyet sağlıyor. Çift frekanslı GPS, tek frekanslı GPS’e göre yüzde 66,8 daha fazla sinyal doğruluğuna sahip. Android9.0 Tabanlı ColorOS 6 Sistemi bulunan Reno’nun pil gücü ise 4065 mAh (Typ). En yeni VFC flaş şarj algoritması, minimum şarj hızını büyük ölçüde artırıyor. Minimum şarj aşamasında, şarj hızı yüzde 100 oranında artıyor.

Oppo Reno 10X Zoom FC Barcelona Edition’ın fiyat etiketi 899 euro (yaklaşık 1008 dolar). Cihaz, 26 Temmuz’dan itibaren İspanya, Fransa, Hollanda ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde piyasaya sürülecek.