Skip to main content

‘Damacana’ ve ‘Kapory’ projeleri ile Online İşler A.Ş, Şubat ayında onaylanan ‘Bireysel Katılım Sermayesi Sistemi’ ile ilgili yönetmelik sonrası iş planını ve yatırımını onaylatan ilk firma oldu. Hazine Müsteşarlığı tarafından…

‘Damacana’ ve ‘Kapory’ projeleri ile Online İşler A.Ş, Şubat ayında onaylanan ‘Bireysel Katılım Sermayesi Sistemi’ ile ilgili yönetmelik sonrası iş planını ve yatırımını onaylatan ilk firma oldu.
Hazine Müsteşarlığı tarafından hazırlanan ve Şubat ayı itibariyle yürürlüğe giren Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği, Bilgisayar Yazılım Danışmanlığı, Program Üretimi ve Temini, Veri İşleme, Veri Tabanı Faaliyetleri ve Telekomünikasyon gibi internet ve teknoloji sektörlerine yakın olan iş alanlarına büyük avantaj sağlamak üzere hayata geçirildi. 
İnternet ekosistemine soluk vermesi beklenen melek yatırım yönetmeliğinin yürürlüğe girmesiyle birlikte iş planını onaylatan Online İşler A.Ş., Hazine Müsteşarlığı’ndan 1 milyon TL yatırım aldı.  
Aldıkları yatırımı Damacana ve Kapory projelerinin pazarlamasında kullanacaklarını açıklayan Online İşler CEO’su Timuçin Bilgör, yönetmeliğin sektöre önemli katkılar sağlayacağını belirtti.