Skip to main content

Öğrenmenin dijital evrimini, hem akademik hem kurumsal hayat üzerinden sorguladığımız Digital Age’in Temmuz-Ağustos sayısı yayında!

Son yıllarda yeni teknolojilerin etkisiyle hayatın her alanında yaşadığımız dijital değişimden payına düşeni alan disiplinlerden biri de eğitim. Sınıf içinden iş dünyasına eğitimin her açıdan yeniden tasarlandığı bu dönemde aslında temelde yaşanan öğrenme süreçlerindeki değişim. Dijital çağda, uzaktan eğitimden video temelli uygulamalara yeni nesil eğitim teknolojileri ile öğrenme ve kendini geliştirme hepimiz özgün bir deneyime dönüşüyor. Bu noktada sormamız gereken soru şu: Birey olarak bu dönüşümü yakalamak için ne yapmalıyız? Öncelikle ister akademik ister kurumsal herkes bu süreci kendine en uygun şekilde kurgulayıp planlamalı, kendi dijital evriminin peşine düşmeli. Seçimlerini buna göre yapmalı. Ebeveynler ise çocukları için en doğrusunu seçebilmek ve onları 21. yy’ın öne çıkan değerlerine uygun yetiştirebilmek adına eğitim konusunda ince eleyip sık dokumalı.

Digital Age Temmuz-Ağustos sayısı yayında!

Eğitim & teknoloji temalı iki özel araştırma

Peki Türkiye’de bugünün çocukları bu düşünce yapısıyla yola çıkmak için hazır mı? Onları yönlendiren ebeveynler eğitimde teknolojinin rolünü nasıl görüyor? İş dünyasına yeni adım atan genç için öğrenmenin ve kendini geliştirmenin en verimli yolları neler? Digital Age’in Temmuz-Ağustos sayısı için bu sorulardan yola çıkarak iki özel araştırma gerçekleştirdik. ZENNA Araştırma ve Danışmanlık ile ‘ebeveynlerin teknoloji destekli eğitime bakışları’ ve Twentify ile “gençlerin için yeni neslin öğrenme yolculuğu” başlıklı araştırmalarımız ile bu ayki kapağımızda öğrenmenin dijital evrimini hem akademik hem kurumsal hayat üzerinden sorguladık.

Bu ayın öne çıkan diğer başlıkları ise şöyle; “Libra fırsat mı, yoksa tehdit mi?”, “Yeni nesil teknoloji girişimciliği: Deep tech”, “Dijital kullanıcının iki istanbul seçimi”, “Türk izleyicisinin Netflix’teki içerik tüketim alışkanlıkları” ve “Elektrikli araç ile tatile çıkmak”

Digital Age, dijitalde!

Digital Age, iki ayda bir Turkcell ve Dmags dergilik platformlarından ve Digital Age premium arşivinden okuyuculara ulaşmaya devam ediyor.

Digital Age Temmuz-Ağustos sayısını Turkcell Dergilik‘ten indirmek için burayaDmags‘den indirmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.