Skip to main content

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın, Charlottesville’de yaşanan şiddet olaylarının ardından attığı tweet Twitter tarihinin en çok beğenilen tweet’i oldu.

Eski ABD Başkanı Barack Obama, siyasi yaşamı sonlanmasına karşın göz önünde olmaya devam ediyor.

Daha önce Manchester ve Londra’daki terör saldırılarının ardından yorumlarda bulunan Obama, ABD’nin Charlottesville kentinde yaşanan şiddet olaylarının ardından da Twitter hesabından Nelson Mandela‘nın sözlerini paylaştı. Obama’nın Charlottesville’e verdiği yanıt bugüne kadarki en çok beğenilen tweet oldu.

Cumartesi geç saatlerde yayınlanan Obama’nın tweet’i eski Güney Afrika Cumhurbaşkanı Nelson Mandela’nın sözleriydi. Obama’nın üç parça halinde paylaştığı tweetlerde, “Hiç kimse, doğuştan, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret etmez. İnsanların nefreti öğrenmesi gerekir. Ve eğer, onlara nefret öğretiliyorsa, sevgi de öğretilebilir. Çünkü sevgi insan kalbine aksine kıyasla çok daha doğal gelir.” ifadeleri yer aldı. Obama’nın Mandela’nın sözlerini paylaştığı tweet bu sabah itibarıyla, 1.2 milyon RT ve 3 milyondan fazla beğeni aldı.

Twitter yetkilileri Mashable’a Obama’nın tweet’inin sitenin tarihinde en çok beğenilen tweet’i olduğunu açıkladı. Twitter metriklerini izleyen bir web sitesi olan Favstar’a göre, tweet şu anda en çok retweet edilen paylaşımlarda beşinci sırada.