Skip to main content

Higher Ground adlı bir yapım şirketi kuran Michelle-Barack Obama çifti, Spotify ile yollarını ayırma kararı aldı.

Barack Obama’nın başkanlık süresinin bitiminin ardından Higher Ground adında bir yapım şirketi kuran Obama çifti, Spotify ile devam eden özel anlaşmalarını sonlandırma kararı aldı. Bloomberg’in haberine göre on milyonlarca dolar değerindeki bu anlaşma son bulurken; çift, Amazon’un sahibi olduğu Audible ve iHeartMedia ile görüşmelerini sürdürüyor. Spotify ile de görüşmelerin devam ettiği, fakat Spotify’ın bir teklifte bulunmadığı da paylaşılan bilgiler arasında.

Michelle Obama, Spotify üzerinde The Michelle Obama Podcast adında bir podcast ile dinleyicilerine ulaşıyordu. The Michelle Obama Podcast, 2020 yazının en çok dinlenen podcasti olmuştu.

Obama çiftinin farklı platformlarda yayınlanacak birden fazla proje için çalışmalar yürüttüğü, bu sebeple de Spotify ile olan özel anlaşmanın sonlandırılacağı konuşulurken; Netflix, geçtiğimiz hafta Barack Obama’nın seslendirdiği Our Great National Parks adlı belgeseli yayınlamaya başladı. Higher Ground’un bu belgesel de dahil olmak üzere Netflix ile 6 proje için anlaştığı biliniyor.

Kaynak: The Obamas are leaving Spotify – Mashable