Skip to main content

Nothing kullanıcıları, akıllı telefonlar ve kulaklıklar üzerinden merak ettikleri soruların cevaplarına ChatGPT’den ulaşabilecek.

Evofone güvencesiyle Türkiye’de faaliyet gösteren Nothing, ürünlerine yapay zekâyı entegre ettiğini duyurdu. Londra merkezli şirketin akıllı telefon modellerinden Nothing Phone 1, Nothing Phone 2, Nothing Phone 2a ile kablosuz kulaklık modelleri Ear (1), Ear (stick), Ear (2), CMF Buds, CMF Neckband Pro ve CMF Buds Pro’ya yapay zekâ desteği geldi. Kullanıcılar, Nothing akıllı kulaklıkların alt kısmındaki özel bölgeye dokunarak yapay zekâyı aktif hale getirebiliyor.

Yapay zekâ widget’ları

Paylaşılan bilgilere göre, Nothing’in akıllı telefonlarında artık “metin, ses ve resim” olmak üzere üç farklı yapay zekâ widget’ı yer alacak. Bu widget’lar, Nothing OS arayüzüyle uyumlu çalışarak cihazların istenen bölümlerine eklenebiliyor. Widget eklentileri ile beraber özel olarak geliştirilen pano ve ekran görüntüsü araçları, ChatGPT uygulamasına hem metinlerin hem de ekran görüntülerinin direkt olarak eklenmesini sağlıyor.

Nothing akıllı telefon kullanıcılarının, yapay zekâyı aktif olarak kullanması için cihazlarını son sürüme getirmeleri gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Güncellemeyi yaptıktan sonra, ChatGPT uygulamasını indirerek yapay zekâya erişim sağlayabilirler.

Nothing telefonlarla beraber kullanıldığında ChatGPT’ye tek dokunuşla erişebilen kulaklıkların da Nothing X uygulaması üzerinden güncelleştirilmesi ve özelleştirilmesi gerekiyor.