Skip to main content

BlindLook, Cartier Women’s Initiative’de Diversity, Equity & Inclusion kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Yapay zekâ ve ses teknolojisini birleştirerek, görme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan BlindLook’un kurucu ortağı Sadriye Görece, her yıl dünyada etki yaratan kadın girişimcilere verilen Cartier Women’s Initiative’de Diversity, Equity & Inclusion kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Dünyanın dört bir yanından farklı kategorilerde ödül alan kadın girişimcilerin yer aldığı Çin’in Şangay kentinde düzenlenen törende bulunan BlindLook kurucuları, hem globalleşen BlindLook’u orada tanıtma hem de ödül töreninin çeşitli network etkinliklerine katılma fırsatı yakaladı. BlindLook kurucularından Cihat Ersin Aydın, “2019’da bir restoranda attığımız bu adımın, bugün Çin’de dünyanın en prestijli girişim ödüllerinden birini almış olması inanılmaz bir duygu. Yüzde 80’i görme odaklı olan bu dünyada bir şeylerin değişmesi gerektiğini ve hayatın görme engelliler için de dizayn edilebileceğini düşündük. Sadriye’yle birlikte çıktığımız bu yolculuğu dünyaya tanıtma ve hep bahsettiğimiz ‘Herkes için erişilebilir bir dünya’ hayalimize her başarımızda biraz daha yaklaşıyoruz ama daha gidilecek çok yol var ve biz buna hazırız” dedi.

BlindLook kurucularından Sadriye Görece ise, “Hem mutlu hem gururluyum. Her gün tazelenen ‘Bu dünyayı değiştirebiliriz!’ inancı bu ödülle birlikte daha büyük bir şekle büründü ve yeniden enerji verdi bize. Bugün 60’ı aşkın EyeBrand’imizle (Görme Engelliler İçin Marka) yürüdüğümüz bu yolu uluslararası bir ödül töreninde anlatmak ve dünyayı değiştirmek için güzel işler başaran kadınlar tarafından alkışlanmak müthiş bir histi. Bütün bu duyguları yanımıza alıp, yarın başka bir enerjiyle güne başlamak ve BlindLook’u bütün dünyaya yaymak için artık daha güçlü nedenlerimiz var” diye konuştu.