Skip to main content

Samsung’un gelecek planları şirketin Note serisini tamamen bitirdiğini, fakat Note kullanıcılarını unutmadığını gösteriyor.

Samsung, her yıl merakla beklenen Note serisini bu yıl es geçmiş, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve üretilmeye başlanan Note 20 modelinin satışına devam etme kararı almıştı. Güney Koreli ETNews’e göre Samsung, Note serisini 2022 planlarına da dahil etmedi.

Samsung’un Note serisini 2022 planlarına dahil etmemesi seriyi tamamen sonlandırdığı anlamına gelebilir. Note serisi kullanıcıları için bu kötü bir haber olsa da Samsung’un bir başka hamlesi ile Note serisini ismen öldürdüğü, fakat ruhunu yaşatmaya devam edeceği söylenebilir.

9to5Google’nin haberine göre Note serisinin tamamen bitirildiğine dair iki adet emare var: 2022 yılında yeni bir Note modeli üretmeyeceği bilinen Samsung’un, Note 20 akıllı telefonlarının üretimini bu yılın sonunda durduracağını açıklaması ve Note serisi akıllı telefonları diğer akıllı telefon modellerinden ayıran S-Pen isimli kalemin Samsung’un bir diğer amiral gemisi serisi olan S serisine entegre edilmesi.

Samsung, bu yıl piyasaya sürdüğü Z ve S21 serisi akıllı telefonlarının S-Pen’i desteklediklerini duyurmuştu. Fakat tasarım olarak Note serisi akıllı telefonlara daha yakın olan S21 serisi telefonların S-Pen’i saklamak için ayrı bir bölmeye sahip olmaması bir hayli eleştirilmişti. Samsung’un S-Pen’i S22 modeline entegre edeceği ve tıpkı Note serisi akıllı telefonlarda olduğu gibi telefonun S-Pen’i saklamak ve şarj etmek için bir bölmeye sahip olacağı biliniyor. Dolayısıyla S serisinin S22’den itibaren bir anlamda Note serisinin de devamı olacağını söylemek mümkün.

Kaynak: Galaxy Note 20 production to end, killing the series for good – 9to5Google