Skip to main content

Mobil cihazlar, özellikle de akıllı telefonlar olmaksızın yollara çıkmayı düşünmek zor. Seyahatleri planlarken sıklıkla seçtiğimiz yerlerde ilgimizi çeken yerlere bakmak, bilet satın almak ve otel rezervasyonları yapmak için internetten yararlanıyoruz. …

Mobil cihazlar, özellikle de akıllı telefonlar olmaksızın yollara çıkmayı düşünmek zor. Seyahatleri planlarken sıklıkla seçtiğimiz yerlerde ilgimizi çeken yerlere bakmak, bilet satın almak ve otel rezervasyonları yapmak için internetten yararlanıyoruz. 
Bu bağlamda internet üzerinden planlanan seyahatlere ilişkin riskler ve alınabilecek etkili önlemler konusunda Norton öneri ve güvenlik çözümlerini paylaştı. 
Fotoğraflarınız, adres listeniz ve yolculuğunuzla ilgili epostalarınız gibi değerli bilgilerinizi korumak üzere, yola çıkmadan önce verilerinizi yedekleyin. 
Mobil cihazınızı sadece ekran kilidi ile değil aynı zamanda şifre korumalı bir ekran kilidi ile de koruyun. 
Mobil cihazlarınızı güncel bir güvenlik yazılımı ile koruyun ve bu yazılımı mümkün olduğunca sıklıkla güncellemeyi unutmayın. 
Korunmasız Wi-Fi ağlarının güvenli olmadığını, dolayısıyla online alışveriş ya da banka hesap bakiyenizi kontrol etmek için kullanılmamanız gerektiğini unutmayın.