Skip to main content

Nokia Mağaza’da bir haftada indirilen uygulama sayısı 3,5 milyonu geçti. Şimdiye kadar Türkiye’den indirilen toplam uygulama sayısı 150 milyona yaklaşırken Türkiye, Hindistan ve Çin’in ardından dünyada üçüncü, Avrupa’da ise birinci…

Nokia Mağaza’da bir haftada indirilen uygulama sayısı 3,5 milyonu geçti. Şimdiye kadar Türkiye’den indirilen toplam uygulama sayısı 150 milyona yaklaşırken Türkiye, Hindistan ve Çin’in ardından dünyada üçüncü, Avrupa’da ise birinci sırada yer alıyor.

Nokia Mağaza’da günlük en çok içerik indirilen telefonların başında yüzde 30 ile Series 40 telefonlar geliyor. Series 40 telefonlara indirilen içeriklerin toplamı yalnızca bir yıl önce yüzde 12 iken, bir yıl içinde yüzde 250 artış yaşandı. Dünya çapında kayıtlı toplam 100 milyon Nokia Mağaza kullanıcısı bulunuyor. 190’dan fazla ülkede bulunan Nokia Mağaza, bu ülkelerin yüzde 90’ında kullanıcılara kendi dillerinde hizmet veriyor. Nokia Mağaza’da uygulamaları bulunan toplam 350 geliştiricinin uygulaması 1 milyon indirme sınırını aşmış durumda.
Nokia Mağaza’dan en çok indirilen uygulamaların ilk beşinde Whatsapp ve Facebook gibi global uygulamaların yanı sıra yerli uygulamalar da yer alıyor. İlk 5’te sıralama şöyle:

1.    Whatsapp
2.    Mackolik
3.    Facebook Chat
4.    Atom Bebek
5.    IBB Trafik