Skip to main content

Faceook’ta ‘EnemyGraph’ adlı uygulama ile kullanıcılar bundan sonra ‘düşman’ olarak nitelendirdikleri kişileri de listeleyebiliyorlar. Bu düşmanlar gerçek kişiler, sayfalar veya gruplar olabiliyor.  Şu an için 10 bin kullanıcısı olan uygulamasının…

Faceook’ta ‘EnemyGraph’ adlı uygulama ile kullanıcılar bundan sonra ‘düşman’ olarak nitelendirdikleri kişileri de listeleyebiliyorlar.

Bu düşmanlar gerçek kişiler, sayfalar veya gruplar olabiliyor.  Şu an için 10 bin kullanıcısı olan uygulamasının ‘yalnızca ben’ seçeneği ile düşman grafiğinizin kimse tarafından gözükmemesini de sağlamak mümkün oluyor.

Uygulamanın yaratıcısı Dean Terry, yalnızca ‘Beğen’ gibi olumlu geribildirimlere müsaade eden Facebook ve özellikleri ile ilgili, “İlişkiler her zaman farklılıklar içerir ve bu farklılıklar arkadaşlıklarında önemli bir parçasıdır” diyerek sözlerine şöyle devam ediyor: “Facebook gibi bir dernek havası olan ortamlarda, bu tür farklılıklar görmezden geliniyor. Onların ‘sosyal felsefesi’ne uygun değil.”

Uygulamayı kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.