Skip to main content

Nokia 8, Londra’da HMD Global tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında resmi olarak tanıtıldı.

Nokia 8, nihayet HMD Global tarafından Londra’da düzenlenen bir etkinlik kapsamında resmi olarak tanıtıldı.

Özünde performans ve yalın Android ile  yekpare alüminyum kasa tasarımı bulunan Nokia 8, Nokia akıllı telefonun tüm ayırt edici özelliklerine sahip.

Nokia 8’in 5.3 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 piksel çözünürlüğe ve 700 nit gibi oldukça iyi bir parlaklık değerine sahip olan ekranı Corning Gorilla Glass 5 Teknolojisi ile korunurken, 554 ppi piksel yoğunluğu sunuyor.Arka tarafında 13 megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyafram açıklığına ve 1.12 μm piksel boyutuna sahip iki adet kamera sensörünün yanı sıra çift LED flaş yer alan Nokia 8‘in ön tarafında ise yine 13 megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram açıklığında bir kamera bulunuyor.

Nokia 8, aynı zamanda  Nokia OZO ses özelliğine sahip ilk akıllı telefon.  OZO 360° ses, 4K videolarınıza yüksek performanslı ses deneyimini sunuyor. 

Kenarda 4,6mm inceliğinde ve ortalama olarak sadece 7,3 mm kalınlığında olan Nokia 8’inyekpare kasası, parlak ayna kaplama özelliğine sahiptir. Qualcomm’un bu yıl birçok amiral gemisi akıllı telefona güç veren Snapdragon 835 işlemcisinden güç alan akıllı telefon, bu sayede oldukça üst seviye bir performans sunuyor.

10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 4 tanesi 2.45 GHz, 4 tanesi ise 1.9 GHz hızında çalışan toplamda 8 adet Kyro çekirdeğine ev sahipliği yapan Snapdragon 835, grafik tarafında gerekli olan gücü Adreno 540’tan alıyor.