Skip to main content

Niantic, oyuncular için yeni sosyal ağı Campfire’ı geliştiricisi olduğu Pokémon Go’nun oyuncularının kullanımına açmaya başladı.

Pokémon Go’nun geliştiricisi olan Niantic, geliştirdiği oyunların oyuncuları için bir süredir yeni bir sosyal ağ üzerinde çalışıyordu. Campfire adlı bu sosyal ağı geliştirdiği AR destekli oyunlar ile ilgili etkinlikleri oyunculara bildirmek amaçlı kullanacak olan Niantic, Ingress adlı oyunun oyuncuları ile test etmeye başladığı platformu Pokémon Go oyuncularının bir kısmının erişimine açtı. Campfire’ın önümüzdeki aylar içerisinde Niantic’in geliştirdiği oyunları oynayan tüm oyunculara ulaştırılması planlanıyor.

Campfire, oyunlar ile ilgili gerçek dünyada düzenlenen etkinliklerin görülebilmesi ve insanların birbirleri ile iletişim kurabilmeleri amacıyla geliştirilirken, Niantic’in geleceği için de bir hayli önemli olduğu düşünülüyor. Zira oyunlar arasında bir köprü kurmak isteyen Niantic, pek çok teknoloji ve oyun şirketinin aksine metaverse’ü AR teknolojisi üzerine, gerçek ve sanal dünyaları birleştirecek şekilde inşa etmekte kararlı. Campfire, Niantic’in metaverse inşa etme çabasındaki ilk önemli adım olarak görülebilir.

Kaynak: Pokemon Go’s New Social Network, Campfire, Is a Doorway to Niantic’s AR Multiverse – CNet