TEKNOLOJİ

DigitalAge | 02.06.2017 - 14:45

Nevzat Aydın’a New York’tan Hayırseverlik Ödülü

Her yıl New York’ta düzenlenen The American Turkish Society(ATS) ödül töreninde bu yıl, Nevzat Aydın Hayırseverlik Ödülü’ne layık görüldü.

Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın, The American Turkish Society (ATS) tarafından 31 Mayıs’ta New York’ta düzenlenen galada Philanthropy Award – Hayırseverlik Ödülü ile onurlandırıldı. Aydın bu ödüle, Yemeksepeti ile Türkiye’de teknoloji ve inovasyon alanlarındaki gelişime ivme kazandırması nedeniyle layık görüldü.

Ödülünü Dr.Mehmet Öz’ün elinden aldı

Türk ve Amerikan iş dünyası ve siyasetin tanınmış isimlerinin de yer aldığı gecede sunuculuğu üstlenen Türk-Amerikan hekim ve Dr. Oz Show’un yaratıcısı Mehmet Öz, Aydın’a ödülünü takdim etti.

“İnsanların yaşayış şekillerini değiştirmeyi başardık”

Aydın, “Benim için başarının kıstası her zaman, insanların hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşayış şekillerini olumlu yönde değiştirecek adımlar atabilmek oldu. Yemeksepeti ile bunu başarabildik. Türkiye’de sadece internet kullanım alışkanlıklarını değiştirmedik, pek çok kişiye teknoloji tabanlı işler yaparak dünya çapında başarı yakalayabileceklerine dair ilham verdik. Başarımızı çalışanlarımızla paylaşmamız tüm dünyada işverenlerin yeni standartlar üzerine kafa yormasına vesile oldu. Çok gurur duyduğumuz tüm bu gelişmelerin neticesinde, böylesi prestijli bir ödüle layık görülmek de büyük mutluluk” dedi.

Bu yıl Nevzat Aydın’ın yanı sıra, Amerika’nın en iyi cerrah ve jinekologları arasında gösterilen Dr. Tamer Seçkin de ödüllendirildi.