Skip to main content

Yemeksepeti, yeni ofisi Yemeksepeti Park ile çalışanlarına sıra dışı bir çalışma ortamı sunuyor.

Yemeksepeti, yeni ofisi Yemeksepeti Park ile çalışanların hiç çıkmak istemeyecekleri bir ofis tasarımına imza attı. Yemeksepeti Park, uyku odalarından, hamaklı kütüphaneye, 1950’ler ilham alınarak ‘diner’ temasıyla tasarlanan yemekhaneden tribüne, spor salonundan oyun odalarına kadar her metrekarede yeni nesil çalışanların motivasyonu düşünülerek hayata geçirildi.

10 bin m2’lik bir alan ve 5 kattan oluşan Yemeksepeti Park, Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık iş birliği ile hayata geçirildi. Yemeksepeti Park; kafe, oyun odaları, kütüphane, fotoğraf stüdyosu, salıncaklar, hamaklar, kütüphane, bilardo masası, masa tenisi, spor odası, satranç, yemekhanede jukebox, Playstation odası gibi eğlenceli sosyal alanlara sahip.

Nevzat Aydın’ın maestro olarak yönettiği Yemeksepeti Park’ın hazırlanış videosunu izleyebilirsiniz…

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Yemeksepeti Park’ın felsefesini şöyle açıklıyor: “Yemeksepeti Park’ı dizayn ederken ana çıkış noktamız; kurum kültürümüzün en önemli parçası olan iletişimi, şeffaflığı ve takım çalışmasını çalışanlarımızın ofis ortamında da hissetmelerini sağlamaktı. Yemeksepeti Park’ın içinde dört duvarla çevrili tek bir oda yok. Yönetici odalarından toplantı odalarına kadar ayrı bir bölüm olması gereken her yer sadece şeffaf camla ayrıldı. Böylece şirket kültürümüzün özünde yatan açık kapı politikasını çalışanlarımıza sadece söylemekle yetinmeyip bunun içselleştirilmesini de arzuladık. Yemeksepeti’nde hiyerarşik bir yapıdan ziyade yatay bir organizasyon sisteminde çalışıyoruz. Çalışanlarımız her kademeden yöneticiyle iletişim kurabiliyor, farklı ekiplerle rahatça iş birliği yapabiliyor. Ortak çalışma alanlarının yanı sıra sosyal alanlar da bu dinamik kurguyu destekliyor. Çalışanlarımız çalışma saatleri dışında da beraber keyifle zaman geçiriyor. Böylece çok daha verimli sinerjiler ortaya çıkıyor. Bu anlayışın pekişmesi için ofisimizin de aynı felsefeyle tasarlanması şarttı.”