Skip to main content

Netflix, 2025’te hayranlarının oyun oynayabileceği, alışveriş yapabileceği ve yemek yiyebileceği mekânlar açmayı planlıyor.

Yakın zamanda DVD kiralama hizmetini kapatan Netflix’ten hayranlarını sevindirecek yeni bir hamle geldi. Bloomberg’ün haberine göre yayın devi, insanların alışveriş yapabilecekleri, yemek yiyebilecekleri ve en sevdikleri film ve TV şovlarıyla bağlantılı diğer etkinliklerin tadını çıkarabilecekleri “Netflix House” adlı eğlence odaklı, deneyimsel mekânlar açmayı planlıyor.

Netflix İcra Kurulu Başkanı Ted Sarandos, Bloomberg Screentime konferansı sırasında Netflix’in, konsepti dünya çapında genişletme planlarıyla birlikte 2025 yılında iki mekân açmayı planladığını açıkladı. “Disneyland gibi düşünmeyin” diyen Sarandos, Netflix House’un “sadece birkaç yılda bir değil, ayda birkaç kez gidilebilecek bir yer” olduğunu söyledi.

Bloomberg’e göre yayın devi, Netflix House’u anlamlı bir gelir kaynağı olmaktan çok içeriklerini tanıtmanın bir yolu olarak görüyor. Bu mekânlar, biletli gösterilerden restoranlara ve perakende mağazalara kadar değişen farklı yapılara sahip olacak.

Netflix Tüketici Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Josh Simon’un açıklamasına göre yakında açılacak mekânlar perakende, yemek ve canlı deneyimlerin heyecan verici bir karışımını sunacak. Bloomberg’e konuşan Simon, “Hayranlarımızın kendilerini filmlerimizin ve TV şovlarımızın dünyasına kaptırmayı ne kadar sevdiklerini gördük ve bunu bir sonraki aşamaya nasıl taşıyacağımız hakkında çok düşündük” dedi.

Bu mekânların nerede açılacağına dair bilgiler sınırlı olsa da, 2025 yılında ABD’de açılması bekleniyor.

Kaynak: ‘Netflix House,’ the Streamer’s First Permanent Fan Experience Locations, to Open in 2025 – Gizmodo