FİLM

Sebla Kutsal | 04.01.2019 - 16:01

Netflix’ten ‘Seks Eğitimi’

Popüler internet kanalı Netflix 'Sex Education' isimli yeni bir gençlik dizisiyle gündemde...

Abonelik sistemiyle çalışan ve internet üzerinden yayın yapan eğlence platformu Netflix 2019 yılında yeni projeleriyle yine dikkat çekeceğe benziyor. Yeni senenin ses getirecek ilk yeni yapımının 11 Ocak‘ta ilk bölümü yayınlanacak olan ‘Sex Education’ (Seks Eğitimi) isimli dizi olması bekleniyor.

Baş rollerini Gillian Anderson ve Asa Butterfield‘ın paylaştığı dizi, lise öğrencisi Otis Milburn’ün sıradışı hikâyesini konu alıyor. İngiltere menşeili dizi, sekiz bölümden oluşuyor ve asosyal bir genç olan Otis Milburn’ü takip ediyor. Moordale adlı kasabada seks terapisti ebeveynleriyle birlikte yaşayan Otis, liseye geldiğinde onlar sayesinde cinsellik konusunda uzmanlaştığını fark eder ve bu uzmanlığını okulda popüler olmak için kullanmaya karar verir. Yakın arkadaşı Maeve ile birlikte gizli bir seks terapisi kliniği kuran Otis, burada arkadaşlarının cinsellikle ilgili sorunlarını masaya yatırıp onlara danışmanlık verecektir. Ancak genç adam bu esnada kendisinin de esaslı bir terapiye ihtiyacının olduğunu keşfedecektir.

Laurie Nunn’ın yarattığı Sex Education’ın oyuncu kadrosunda Anderson ve Butterfield’e; Alistair Petrie, Connor Swindells, Ncuti Gatwa, Emma Mackey, Kedar Williams-Stirling ve Aimee-Lou Wood gibi isimler eşlik ediyor.