FİLM

DigitalAge | 12.05.2017 - 10:33

Netflix’te Türkçe dizi dönemi başlıyor

Netflix Türkiye ilk yerli orijinal yapımı için düğmeye bastı.

Türkiye’deki varlığını güçlendirmek isteyen Netflix, bu konudaki ilk önemli adımını duyurdu. Türkiye’deki ilk yerli orijinal yapımına başlayacağını duyuran Netflix, bunun için O3 Medya ile anlaştı. Geçtiğimiz yıl uygulamasını Türkçe yaparak ülkemize giriş yapan Netflix, artık Türkçe dizi yayınlayacak.

Türkiye’de de ilgiyle takip edilen Netflix, duyurusunu düzenlediği bir etkinlikte duyurdu. Etkinlikte Netflix yöneticileri, gelecek yıl tüm dünyada 190’dan fazla ülkeden izlenebilecek olan ilk orijinal Türk yapımı için anlaşma imzalandığını açıkladı. Bu duyuru, Eylül 2016’da Netflix kurucu ve CEO’su Reed Hastings’in katılımıyla servisin tamamen yerel bir platform olarak duyurulması ve Netflix’in bir orijinal Türk yapımına imza atacağının açıklanmasından  sonra sekiz ay gibi kısa bir sürede gerçekleşti. Netflix’in çekeceği ilk Türk orijinal yapımla ilgili detaylar önümüzdeki dönemde paylaşılmaya devam edecek.

Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, Türk yapımla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte çalışıyoruz. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

O3 Medya, Vatanım Sensin, İstanbullu Gelin, Gecenin Kraliçesi gibi yapımlarla tanınıyor. Dizinin sezon ve bölüm uzunluğu ise yine bilinmeyenler arasında.