Skip to main content

Netflix, dizi ve filmleri mobil cihazlarda puanlamayı kolaylaştırıyor.

Online dizi ve film platformu Netflix, mobil uygulamayı kullanan abonelerin içerikleri izlerken anlık olarak beğenmesine veya beğenmemesine olanak tanımak için “Beğenme” özelliğini güncelledi.

Kullanıcılar artık Netflix’in mobil uygulamasında ekrana dokunarak beğenme, beğenmeme ve çift beğenme butonları arasından istediğini seçerek içeriği izlerken anlık olarak değerlendirebilecek.

Daha önce, yalnızca içeriğin ayrıntılar sayfası ziyaret edilerek bir puan verilebiliyordu. Bu özellik hâlâ devam ediyor olsa da izleme ekranına gelen beğenme özelliği ile içeriklere puan vermek her zamankinden daha kolay hale geliyor.

Güncelleme iOS için dün kullanıma sunuldu ve yakında Android’de de kullanılabilir olacak. Puanlama sistemi ile, Netflix kullanıcılarına ne izleyeceği konusunda daha kişiselleştirilmiş öneriler sunabilecek.

Önceden Netflix’te kullanıcılar içerikten ne kadar keyif aldığına göre bir ilâ beş yıldız arasında puanlama yapabiliyordu. Şirket, 2017 yılında kullanıcıların sevdikleri içeriklerle ilgili daha kolay geribildirimde bulunabilmesi için beş yıldız değerlendirme sistemini kaldırarak yerine başparmak özelliğini getirdiğini duyurmuştu. Netflix geçen yıl ise, izleyicilerin bir içeriği beğenip beğenmediğini (tek başparmak) veya onu gerçekten sevip sevmediğini (çift) belirtmesi için çift beğenme butonunu eklemişti.

Kaynak: Netflix makes it easier to rate shows and movies on mobile – digitaltrends