Skip to main content

Netflix Türkiye, sosyal medya hesabından 2019 yılında en çok izlenen dizi, film ve belgesel listesini açıkladı.

Dünya genelinde 130 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan online film ve dizi platformu Netflix, sosyal medya hesabından 2019 yılında en çok izlenen dizi, film ve belgesel listesini açıkladı.

En popüler diziler

Netflix’in paylaştığı listeye göre, yayınlanan 10 popüler dizi listesinin başında Atiye yer aldı. İkinci sıradaki dizi  La casa de papel olurken, üçüncü sırada The Witcher yer aldı. Dördüncü sıraya geldiğimizde Hakan: Muhafız’ın 2. sezonu karşımıza çıkıyor, onu sırayla Stranger Things’in 3. sezonu, Black Mirror, Sex Education, The Umbrella Academy, The I-Land ve You izledi.

En popüler filmler

2019 yılında çıkan en popüler 10 film listesinin ilk sırasında  Organize İşler: Sazan Sarmalı yer alırken onu, Martin Scorsese’nin yönettiği ve kadrosunda Al Pacino, Robert de Niro, Joe Pesci gibi usta oyuncuların yer aldığı 3 buçuk saatlik orijinal Netflix yapımı The Irishman izledi. The Irishman’i sırasıyla 6 Underground, Müslüm, Aykut Enişte, Hedefim Sensin, Murder Mystery, Arif V 216, Triple Frontier ve I Am Mother izledi.

En popüler 10 belgesel

2019 yılında çıkan en popüler 10 belgesel listesinde ilk sırayı alan belgesel Gezegenimiz oldu. Onu sırasıyla II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli): S1, Facebook ve Cambridge Analytica skandalını konu edinen The Great Hack, Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates, Homecoming: A film by Beyonce, The Mind, Explained, Formula 1: Drive to Survive, Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı, Street Food: Volume 1: Asia ve The Last Czars oldu.

Listelerin hazırlanmasında Netflix’teki dizi, film ve belgesellerin 28 gün içinde en az 2 dakika izleyenlerin baz alındığını ve dizilerin popüler sezonlarının istatistiklerine bakıldığını belirtelim.