Skip to main content

Netflix’in Türkiye genelindeki güncel abone sayısı açıklandı. Detaylar haberimizde…

Dünyada 190’dan fazla ülkede 167 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmlerini sunan Netflix, Türkiye’deki güncel abone sayısını Dijital Dünya Çalıştayı’nda açıkladı.

Yerli orjinal yapımlarıyla büyümeye devam eden Netflix, yeni yapımları ile büyümeye devam ediyor. Dünyanın coronavirus salgınıyla başa çıkmaya çalıştığı bu dönemde, platformun dünya genelindeki toplam abone sayısı Netflix Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili’nin açıklamalarına göre 3.5 milyonu geçmiş durumda. 2020 Aralık ayında 3 milyondan fazla abone sayısı olduğu açıklanmıştı ancak net bir sayı söylenmemişti. Netflix’in dünya genelindeki abone sayısı 20 Ocak’ta 203.6 milyon olarak açıklanmıştı.

Ülkemizdeki varlığını son dönemde ciddi oranda arttıran platform, Türkiye’deki satış fiyatlarına geçtiğimiz günlerde zam yapmıştı. Zamlanan fiyatlar ile birlikte, 17.99 TL olan Temel Plan yani tek ekran paketi 26.99 TL‘ye, 29.99 olan Standart Plan yani iki ekranlı plan 40.99 TL‘ye, 41.99 TL’den olan Özel Plan yani 4 ekran ve UHD olan paketse 54.99 TL‘ye yükseldiğini hatırlatalım.