İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 17.06.2020 - 16:51

Netflix Türkiye abone sayısı ve elde edilen gelir açıklandı

2020’nin ilk çeyreğinde 200 bin civarında yeni abone kazanan Netflix'in Türkiye’deki abone sayısı 1.7 milyonu geride bıraktı. Detaylar haberimizde...

Dünyada 190’dan fazla ülkede 167 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmlerini sunan Netflix, Türkiye’deki güncel abone sayısını ve gelirlerini açıkladı.

Yerli orjinal yapımlarıyla büyümeye devam eden Netflix, yeni yapımları ile büyümeye devam ediyor. Dünyanın coronavirus salgınıyla başa çıkmaya çalıştığı bu dönemde, platforma ilgi hayli yüksek. Öyle ki, dünya genelinde insanın evlere kapanması sonrası artan trafik ile baş edemeyen şirket, çareyi kaliteyi düşürmekte bulmuştu. Platform son olarak yerli yapımlar arasına fragmanı sizlerle burada paylaştığımız ilk Türk orijinal filmi Yarına Tek Bilet karşımıza çıkmıştı.

Netflix’in Türkiye’deki ücretli abone sayısı ve geliri

Türkiye’deki abone sayısını günden güne artıran Netflix, CompariTech tarafından açıklanan son rakamlara göre Türkiye’deki abone sayısı 1.7 milyonu geride bırakmış durumda. Bu rakamın Türkiye’deki gelir yansıması ise, 53 milyon dolar olarak açıklandı. 2020’nin ilk çeyreğinde açıklanan bu rakamın, dünya genelindeki sıralamada iyi bir yerde olduğunu söyleyebiliriz. Rapora göre, ikinci çeyrek sonunda Türkiye’deki abone sayısının 1.9 milyonun üzerine çıkması, gelirin ise 60 milyon doları geçmesi bekleniyor.