Skip to main content

Neil Gaiman’ın klasik eserini ekrana taşıyacak olan Netflix, dizinin kadrosuyla fanların heyecanını katladı.

Neil Gaiman tarafından yaratılan ve yayımlanır yayımlanmaz büyük bir fan kitlesine ulaşan The Sandman, Netflix tarafından bir diziye uyarlanıyor.

Çizgi roman klasikleri arasında kabul edilen The Sandman’in ilk fragmanını yayınlayan Netflix, dizinin yayın tarihini duyurdu. 5 Ağustos’ta izleyici karşısına çıkacak olan yapım, fragmanda yer alan görseller ve kadrosu ile fanların heyecanını katladı. Zira Tom Sturridge, Gwendolyn Christie, Stephen Fry ve Patton Oswalt dizide yer alan oyunculardan sadece birkaçı. Ek olarak, Mark Hamill de Merv Pumpkinhead adlı karakterin sesi olarak diziye dahil olacak.

The Sandman, Daimiler (Endless) olarak adlandırılan yedi kardeşten biri olan Dream’ın hikâyesini anlatıyor. Dream’in kardeşleri, Destiny (Kader), Death (Ölüm), Destruction (Yıkım), Desire (İhtiras), Despair (Umutsuzluk) ve Delirium (Hezeyan). Çizgi roman -ve dizi- 70 yıl boyunca bir okültistin tutsağı olan, bu süreçte Rüya krallığı yıkıma uğrayan Dream’in dönüşüne odaklanıyor. Dream’in hikâyesi ile birlikte kardeşlerinin ve rüyasız bir dünyada yaşayan insanlığın hikâyeleri de izleyiciye aktarılıyor.

Netflix, Ekim ayında Tudum fan festivalinde diziye dair bir kesiti izleyicilere ulaştırmıştı. Kesit, okültistin Dream’i yakaladığı anı ekrana aktarıyordu.