Skip to main content

Squid Game’nin tadı damağında kalanlar için Netflix’ten yeni filmler…

Güney Kore yapımı popüler Netflix dizisi Squid Game, platformdan izleyicilere ulaştığı ilk 17 günde 111 milyon izleyiciye ulaşmış ve böylelikle platformun en popüler dizisi haline gelmişti. Bu başarının ardından Netflix, dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk’un üç filmini yayınlama kararı aldı.

Netflix’in resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda Dong-hyuk’un Squid Game’den önce beğenilen filmlere imza attığı ve bu filmlerden üçünün yakın zamanda Netflix’ten izlenebileceği açıklandı.

Bu filmlerden ilki, Silenced, bir duyma engelliler okulunda çalışmaya başlayan bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. Gerçek olaylardan esinlenilerek çekilen filmde meslektaşlarının öğrencileri istismar ettiğini fark eden bir öğretmenin bu durumu topluma duyurmaya çalışırken çevrenin olayların üstünü nasıl kapatmaya çalıştığını fark etmesi anlatılıyor.

Miss Granny, 74 yaşında bir kadının bir huzurevine terk edilmekten nasıl kaçtığını anlatıyor. Garip bir fotoğraf stüdyosuna giren kadın, fotoğrafı çekildikten sonra 20 yaşında bir kadın olarak fotoğraf stüdyosundan uzaklaşıyor.

The Fortress ise bu üç filmin en yenisi. 2017 yılında çekilen film, 17. Yüzyılda Joseon’un Qing Hanedanlığı tarafından işgali sırasında Kral Injo ve çevresindekilerin Namhansanseong adlı bir kaleye çekilmek zorunda kalışını anlatıyor.

Bu üç filmin ikisi, Silenced ve Miss Granny Türkiye’den izlenebilirken, The Fortress şimdilik ABD’de yayında.

Kaynak: Netflix adds a trio of movies from Squid Game director – The Verge