Skip to main content

Netflix Games akıllı televizyonlarda kullanılabilir hale gelebilir ve oyuncular iPhone telefonlarını oyun konsolu olarak kullanabilir.

Netflix, oyun platformu Netflix Games’i TV’leri kapsayacak şekilde genişletmek için çalışıyor ve hatta iPhone’unuzu oyun konsolu olarak kullanmanıza izin vermeyi planlıyor.

Geliştirici Steve Moser, Netflix uygulamasında TV’deki oyunlara atıfta bulunan gizli kod buldu.

Moser’ın Bloomberg ile paylaştığı koda göre Netflix, geliştirdiği video oyun platformu Netflix Games’i akıllı televizyonlarda kullanılabilir hale getirmek için çalışmalara başlamış olabilir ve hatta şirket, oyuncuların iPhone telefonlarını oyun konsolu olarak kullanabilmelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir.

Moser, iOS uygulamasının “TV’nizdeki bir oyunun oynanabilmesi için bir kumandaya ihtiyaç var. Bu telefonu oyun kumandası olarak kullanmak istiyor musunuz?” şeklinde bir kod içerdiğini söylüyor.

Şirketin TV’lerde oyun oynamayı nasıl planladığı ve kullanıcıların oyunları oynamadan önce indirmelerini gerektirip gerektirmeyeceği henüz belli değil.

Mobil oyun hizmetini ilk olarak 2021’in sonlarında Android, iPhone ve iPad’lerde başlatan Netflix, bu ayın başlarında şimdiye kadar 55 oyun yayımladığını ve bu yıl platformuna 40 yeni oyun daha ekleyeceğini söylemişti.

Kaynak: Netflix is testing TV games that can use phones as controllers – engadget