Skip to main content

Netflix, bazı temel plan abonelerinden Netflix aboneliklerine devam edebilmeleri için yeni bir plan seçmelerini istiyor.

Netflix, mevcut aboneler için en ucuz reklamsız plan seçeneğini aşamalı olarak kaldırmaya başladı. Reddit’te paylaşılan görsellerde, Netflix’in bazı temel plan abonelerinden aboneliklerine devam edebilmeleri için yeni bir plan seçmelerini istediği görülüyor.

Can’t finish Netflix subscription
byu/BritestBowlingBall inmildlyinfuriating

Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı görselde, “Netflix’i izlemek için son gününüz 13 Temmuz. İzlemeye devam etmek için yeni bir plan seçin” diye yazıyor.

Temel plan için ayda 11,99 dolar ödeyen aboneler, ya 6.99 dolarlık reklamlı planı, ya 15.49 dolarlık reklamsız planı ya da 22.99 dolarlık reklamsız 4K premium planı seçmek zorunda kalacak.

Reddit’teki gönderilere bakılırsa, uyarıyı alan kullanıcıların çoğu Kanada veya İngiltere’de bulunuyor, bu da Netflix’in temel planı aşamalı olarak kaldırma planıyla örtüşüyor. Geçen yıl, ABD, Kanada ve İngiltere’de yeni aboneler için ucuz reklamsız abonelik seçeneğini sonlandıran Netflix, ocak ayında ise Kanada ve İngiltere’den başlayarak bu yılın ikinci çeyreğinde mevcut aboneler için temel planı kaldıracağını duyurmuştu.

Diğer birçok yayın platformu gibi Netflix de kullanıcıları, Mayıs itibarıyla 40 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan reklamlı planına yönlendirmeye devam ediyor.

Kaynak: Netflix is starting to phase out its cheapest ad-free plan – The Verge