Skip to main content

Elon Musk’ın Twitter’a 44 milyar dolarlık teklifini yinelediği mektup, Twitter hisselerinin %23 değer kazanmasını sağladı.

Twitter’ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık teklifin kabul görmesinin ardından şirketi satın almaktan vazgeçen Elon Musk, Twitter ile mahkemelik olmuştu. 17 Ekim’de görülmeye başlanacak olan dava merakla beklenirken, Elon Musk’ın tekrar fikir değiştirdiği haberi gündeme bomba gibi düştü.

Elon Musk’ın Nisan ayında yaptığı teklifi yinelemesiyle ve Musk adına avukatı tarafından yazılan ve Twitter’a gönderilen mektubun ortaya çıkmasıyla birlikte Twitter hisseleri %23 değer kazandı.

Musk’ın avukatı Mike Ringler tarafından Twitter’a gönderilen mektupta, dava sürecine hızlı bir şekilde son verilmesi hâlinde, Musk’ın Nisan ayında yaptığı hisse başı 54,20 dolar, toplam yaklaşık 44 milyar dolarlık ilk teklifinin şartlarını yerine getireceği yazıyor.

Musk’ın Twitter’a yaptığı teklifi yinelemesi, Twitter hisselerinin %23 değer kazanmasına yol açtı. Twitter’ın hisse değeri 52,30 dolara kadar çıktı.