Skip to main content

Epic Games, dünyanın en çok takipçiye sahip YouTube içerik üreticisi MrBeast’in Fortnite’ta yer alacağını doğruladı; MrBeast temalı 1 milyon dolar ödüllü yarışma düzenleneceğini aktardı.

Dünyanın en çok takipçiye sahip YouTube içerik üreticisi MrBeast, Fortnite’ın yakın zamanda yayınlanan yeni sezon fragmanında yer almıştı. MrBeast’in fragmanda yer alması oyuna katılacağının bir kanıtı olarak görülürken, Epic Games’ten MrBeast ile yapılan anlaşmanın detaylarına dair bir açıklama geldi.

Epic Games, MrBeast’in kendi avatar paketine sahip olacağını ve MrBeast temalı bir milyon dolar ödüllü bir yarışma düzenleneceğini aktardı.

MrBeast, YouTube üzerinde yayınladığı ilginç yarışmalar ile biliniyor; bu yarışmaların ve özellikle de dağıttığı hediyelerin YouTube’da yakaladığı başarının kaynağı olduğu konuşuluyor. Dolayısıyla, daha önce Türkiye’de Dokun Bana adıyla yayınlanan ve bir otomobile elini kaldırmadan en uzun süre dokunan yarışmacının otomobilin sahibi olduğu yarışma konseptini uygulayarak kazanana 2,5 milyon dolar değerinde özel jet hediye eden, düzenlediği Squid Game temalı yarışmanın kazanını 465 bin dolar ile ödüllendiren, bir arsaya inşa ettirdiği prefabrik ev ve bu evin içerisinde yer aldığı dairede 100 gün geçiren takipçisine 500 bin dolar veren MrBeast’in takipçileri için Epic Games’in bu açıklaması bir sürpriz değil.

Kaynak: MrBeast is joining Fortnite with his own skins and a $1 million challenge – The Verge