Skip to main content

Ünlü komedyen Dave Chapelle’in stand-up gösterisinde sahneye çıkan Musk, izleyiciler tarafından dakikalarca yuhalandı.

Ünlü komedyen Dave Chapelle’in stand-up gösterisi sırasında sahneye davet ettiği Elon Musk, izleyiciler tarafından dakikalarca yuhalandı.

Chapelle’nin stand-up setinin sonlarına yaklaşırken sahneye davet ettiği Musk, sahneye çıkmasının ardından sevinç gösterileri ve tepkilerle karşılaştı. Tepkilerin sesi bir süre sonra Musk’ın destekçilerinin sesini bastırırken, Musk’ın sahnede ne yapacağını bilemediği görüldü. Durumu kontrol altına almak isteyen Dave Chapelle, yuhalayan izleyiciler ile ilgili olarak “Musk’ın kovduğu çalışanlar olabilecekleri” ve “kötü koltuklara denk gelmiş olabilecekleri” şeklinde espriler yapsa da tepkileri bir süre dindiremedi.

Yaptığı espriler ile bir süre sonra ortamı yumuşatan Dave Chapelle, Musk’ın kesik kesik de olsa konuşmasına olanak sağladı.

Bir diğer ünlü komedyen Chris Rock’ın da sahnede Musk ve Chapelle’e katıldığı gecede, Musk’ın sahneye çıkan bir kişinin isteği üzerine “Zenginim!” şeklinde bağırması da kayıt altına alındı.
Akıllı telefonların alana alınmadığı gecenin bu önemli anları, bu engeli aşan kişilerce kaydedilip Twitter’da paylaşıldı.

Musk’ın Twitter’ı satın almadan önce tarafsız davrandığı, fakat satın aldıktan sonra siyaseten sağcı bir tavır takındığı konuşuluyor. Musk’ın tepki görme nedenlerinden bir diğeri ise Twitter’ı satın alır almaz şirket çalışanlarının yarısından fazlasını işten çıkarmış olması.

Kaynak: Elon Musk Gets Viciously Booed by Stadium Crowd at Dave Chappelle Show – Gizmodo