Skip to main content

Uluslararası online kısa film festivali olan Mobile Film Festivali için geri sayım başladı.

Bu yıl 13.’sü düzenlenen uluslararası online film festivali olan Mobile Film Festivali katılımcılarını bekliyor. Mobilefilmfestival.com adresi üzerinden başvurulabilen yarışma için ise son başvuru tarihi 9 Ocak 2018.

Mobile Film Festivali hakkında
Uluslararası online kısa film festivali olan Mobile Film Festivali, 1 cep telefonu, 1 dakika, 1 film ilkesi üzerine kurulu. Genç yetenekleri keşfetmeyi amaçlayan festivale, cep telefonuyla çekilen bir dakikalık kısa filmlerle başvurulabiliyor ve katılım ücretsiz.

Deniz İnceoğlu’nun haberine göre film formatı konusunda ise festivalin bir kısıtlaması yok: Tek planlı, kurgulanmış, duraksamalı canlandırma (stop-motion), özel efektli. Harici ses kayıt cihazları ya da cep telefonu aracılığıyla ses kaydı yapılabiliyor. Filmlerde kullanılan müziklerin tümü telif hakkı bulunmayan müziklerden oluşması şartı bulunan festival ayrıca ekonomik güçlükleri ortadan kaldırmayı ve herkese erişilebilirlik sağlamayı amaçlıyor.

Burslar ve ödüller

Bir adet 66 bin TL değerinde, Uluslararası Büyük Ödül: Amacı deneyimli bir prodüktörle birlikte kazananın film çekimine bütçe sağlamak.

İki adet 13 bin TL değerinde senaryo ve sahneleme ödülleri: Kazananlara senaryo yazımı rezidansı sağlanacak.

Bu dört ödül dışında, en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu ödülleri, yine festival jürisi tarafından verilecek. Jüri dışında verilen ödüller ise İzleyici, Senscritique ve Digital Jüri.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye festivalin web sitesinden, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından ulaşılabiliyor.