Skip to main content

Mobil mesajlaşma uygulaması TicToc, artık Türkiye’de.

Appstore ve Google Play’den ücretsiz sunulan mobil mesajlaşma servisi TicToc artık Türkiye’de.

Kore’nin önde gelen internet şirketlerinden SK Planet’in servislerinden biri olan TicToc, dünya çapında 15 milyon’un üzerinde kullanıcıya sahip.

Mobil mesajlaşma uygulamalarına pek çok yeniliği de beraberinde getiren TicToc’un kullanıcı sayısı, Türkiye pazarına girmesiyle hızla artıyor. Uygulama Türkiye’de açıldığı günden bugüne kadar yaklaşık 1 milyon kullanıcıya ulaştı, günlük ortalama 30 bin kullanıcı TicToc’a katılıyor.

Mobilden bilgisayara geçiş

Kullanıcılar, isterlerse mesajlarda kullanılan resimleri, videoları ve diğer tüm dosyaları TicTocbox’a kaydederek bilgisayardan veya mobil cihazdan istedikleri dosyaya kolay ulaşım sağlıyor.

Kullanıcının bilgisayarda başlattığı sohbete, istediği anda mobil cihazı üzerinden kaldığı yerden devam edebilmesi özelliğine sahip TicToc, bilgisayarda hiçbir sohbet geçmişi de tutmayarak kişisel veri gizliliğini sağlıyor.

TicTocID özelliği ile telefon rehberinde bulunmayan kişiler ile de mesajlaşma imkânı sunan uygulama, sohbete başlamak için cep telefonu numarası verme zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.