Skip to main content

Müze ve müzecilik konularına dikkat çeken Culture Themes, kullanıcılar için yeni bir etiket belirledi.

Bir grup müzecinin bir araya gelerek oluşturduğu uluslararası topluluk Culture Themes, temalar çerçevesinde belirlediği etiketler (hashtag) ile sosyal medyada müze ve müzecilik konularına dikkat çekiyor.

Culture Themes daha önce #WhyILoveMuseums etiketiyle ziyaretçileri hangi müzeyi neden sevdiklerini, #MusMem etiketiyle müze anılarını, #MusCafe etiketiyle sevdikleri müze cafelerini, #MusBadges etiketiyle satın aldıkları ya da müze koleksiyonlarındaki müze rozetlerini paylaşmaya davet etti; #FollowAMuseum etiketiyle sosyal medyada yeni müzelerin takip edilmesini. Geçtiğimiz Ocak ayında düzenlenen etkinlikte, #MuseumSelfie etiketiyle binlerce kişi müzede kendilerini çektikleri eğlenceli fotoğraflarını paylaşarak, müze ve eğlence kavramlarının aslında birbirlerinden o kadar da uzak olmadığını gösterdi.

26 Şubat Çarşamba günü için yeni etiket

Şubat ayının teması da belirlendi; #MuseumVideos. Culture Themes, 26 Şubat Çarşamba günü müzeleri ve müze izleyicilerini #MuseumVideos etiketiyle müzelerde çektikleri videoları ya da sevdikleri müze videolarını paylaşmaya davet ediyor.

Siz de Twitter, Instagram, Vine gibi sosyal medya kanallarından, bugün ya da daha önce çektiğiniz müze videolarını #MuseumVideos etiketiyle paylaşarak bu etkinliğe katılabilir, takipçilerinizi etkinliğin bir parçası olmaya davet edebilirsiniz.

Kaynak: Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği