SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 26.02.2014 - 15:13

26 Şubat müze videoları paylaşma günü

Müze ve müzecilik konularına dikkat çeken Culture Themes, kullanıcılar için yeni bir etiket belirledi.

Facebook
Twitter
Linkedin
+

Bir grup müzecinin bir araya gelerek oluşturduğu uluslararası topluluk Culture Themes, temalar çerçevesinde belirlediği etiketler (hashtag) ile sosyal medyada müze ve müzecilik konularına dikkat çekiyor.

Culture Themes daha önce #WhyILoveMuseums etiketiyle ziyaretçileri hangi müzeyi neden sevdiklerini, #MusMem etiketiyle müze anılarını, #MusCafe etiketiyle sevdikleri müze cafelerini, #MusBadges etiketiyle satın aldıkları ya da müze koleksiyonlarındaki müze rozetlerini paylaşmaya davet etti; #FollowAMuseum etiketiyle sosyal medyada yeni müzelerin takip edilmesini. Geçtiğimiz Ocak ayında düzenlenen etkinlikte, #MuseumSelfie etiketiyle binlerce kişi müzede kendilerini çektikleri eğlenceli fotoğraflarını paylaşarak, müze ve eğlence kavramlarının aslında birbirlerinden o kadar da uzak olmadığını gösterdi.

26 Şubat Çarşamba günü için yeni etiket

Şubat ayının teması da belirlendi; #MuseumVideos. Culture Themes, 26 Şubat Çarşamba günü müzeleri ve müze izleyicilerini #MuseumVideos etiketiyle müzelerde çektikleri videoları ya da sevdikleri müze videolarını paylaşmaya davet ediyor.

Siz de Twitter, Instagram, Vine gibi sosyal medya kanallarından, bugün ya da daha önce çektiğiniz müze videolarını #MuseumVideos etiketiyle paylaşarak bu etkinliğe katılabilir, takipçilerinizi etkinliğin bir parçası olmaya davet edebilirsiniz.

Kaynak: Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği