Skip to main content

24 – 27 Şubat tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenmesi beklenen Mobil Dünya Kongresi 2020, resmen iptal edildi.

Mobil Dünya Kongresi‘ni düzenleyen GSMA’in CEO‘su konumunda olan John Hoffman‘ın paylaştığı bilgilere göre 24 – 27 Şubat tarihleri arasında Barcelona‘da düzenlenmesi beklenen Mobil Dünya Kongresi 2020, resmen iptal edildi.

MWC 2020 koronavirüs yüzünden iptal edildi

Koronavirüs salgını Çin’de artarak devam ederken tehlikenin boyutu her geçen gün daha da etkili hale geliyor. Şu an için 18 farklı ülkede görülen ve 1000’i aşkın kişinin hayatını kaybetmesine yol açan koronavirüs salgını nedeniyle teknoloji şirketlerinin Mobil Dünya Kongresi’nden (MWC) tek tek çekilmeye başladığını sizlerle paylaşmıştık.  Firmaların fuara katılmayacağını duyurmasıyla önemini kaybeden MWC 2020 resmen iptal edildi.

GSMA CEO’su John Hoffman, konuyla ilgili“Barselona’daki güvenlik ve sağlık ortamı göz önüne alındığında GSMA, MWC Barcelona 2020’yi iptal etti. Çünkü koronavirüsü ile ilgili endişeler ve diğer koşulllar GSMA için bu etkinliği gerçekleştirmeyi imkansız hale getirdi. Şehir yönetimi ve ilgili taraflar bu kararı anlayışla karşılıyor. GSMA ve ilgili taraflar, MWC Barselona 2021 ve diğer etkinlikler için birlikte çalışmaya ve birbirlerini desteklemeye devam edecekler.” açıklamasında bulundu.

Fuarda Galaxy A21 ve Galaxy A11, LG V60 ThinQ, Sony Xperia 5 Plus, Xperia 1.1, Nokia 8.2, Nokia 5.2 gibi pek çok önemli modelin duyurusu bekleniyordu. Bu modeller önümüzdeki haftalarda bağımsız etkinliklerle tanıtılacak.