Skip to main content

Ünlü teknoloji YouTuber’ı MKBHD, Cybertruck’ın panelleri arasındaki boşluğa, “Şimdiye kadar bir araçta gördüğüm en kötü panel boşluğu” yorumunu yaptı.

Marques Brownlee olarak da bilinen ünlü teknoloji YouTuber’ı MKBHD, kısa bir süre önce Auto Focus adlı YouTube kanalında Fisker markasının elektrikli SUV modeli Ocean incelemesinde araç için “İncelediğim en kötü araç” ifadelerini kullanmıştı.


MKBHD, şimdi de Tesla’nın Cybertruck modeline sert eleştirileriyle karşımızda. Cybertruck’ın kapılarının tam oturmadığına ve paneller arasındaki boşluğa dikkat çeken ünlü YouTuber, bunu “Şimdiye kadar bir araçta gördüğüm en kötü panel boşluğu” olarak değerlendirdi. Kapıların kelimenin tam anlamıyla açıkmış gibi göründüğünü söyleyen MKBHD, sürücü tarafındaki kapıyı kapattıktan sonra kapının hâlâ 1 cm kadar açık kaldığını belirterek, “Bu oldukça kötü. Hiç bu kadar kötü bir boşluk görmemiştim” yorumunu yaptı.

MKBHD’nin incelemesindeki panel boşluğunun ekran görüntüsüne yanıt olarak Musk, X paylaşımında sorunu yaklaşık 15 araçta gördüğünü belirterek, bunun bir kapı hizalama sorunu olmadığını yazdı. Musk, “Hizmette olan yaklaşık 15 Cybertruck’ta, kapının takılmasından sonra yetersiz tork nedeniyle kapı kilidinin sahada gevşemesine neden olan bir sorun yaşandı” dedi ve bu sorunun serviste 5 dakika içinde düzeltilebileceğini ve üretimde ele alındığını belirtti.

Tesla’nın kasım ayında teslimatlara başlamasından önce de Tesla fanları, modellerde kapıların tam oturmamış gibi durduğunu, paneller arasında boşluklar görüldüğünü belirtmişlerdi.

Kaynak: Elon Musk weighs in on Cybertruck door panel gap after reviewer calls it the ‘worst I’ve ever seen in a production vehicle’ – Business Insider