Skip to main content

Microsoft CEO’su Satya Nadella, tam zamanlı çalışanlara bu sene zam yapılmayacağını açıkladı.

Bu yılın başından itibaren 10 bine yakın çalışanını işten çıkaran ABD’li teknoloji devi Microsoft’tan dün sürpriz bir açıklama geldi. CEO Satya Nadella, çalışanlara gönderdiği bir e-postada kendisi de dahil olmak üzere yönetici pozisyonlarında bulunan hiçbir çalışana bu sene zam yapılmayacağını ifade etti.

The Verge’de yer alan habere göre; Nadella, çalışanlara ilettiği e-postada yalnızca saatlik çalışanların zam alacağını ancak tam zamanlı çalışanlar için maaş artışı olmayacağını belirtti ve bu hamleyi ekonominin belirsiz durumuna bağladı.

Nadella, “Yapay zekânın bu yeni çağında büyük bir platform değişikliğine yön vermeye yardımcı olduğumuz ve bunu küresel makroekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalırken dinamik, rekabetçi bir ortamda yaptığımız konusunda netiz” diye yazdı.

İkramiye ve hisse primlerinin ise verilmeye devam edeceğini söyleyen Nadella, şirketin geçen yıl yaptığı kadar fazla fon sağlamayacağını ve bunun yerine harcamalarını önceki yıllara göre daha fazla artıracağını açıkladı.

Kaynak: Microsoft won’t give salaried employees raises this year – The Verge