Skip to main content

Microsoft’un yapay zekâ destekli chatbot’u Bing daha fazla reklam göstermeye başlayacak.

Microsoft, Bing’in yapay zekâ destekli chatbot’una daha fazla reklam geldiğini onayladı. Microsoft kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi bir blog gönderisinde şirketin “sohbet deneyimine reklam yerleştirmeyi araştırdığını” söyledi.

Microsoft iletişim direktörü Caitlin Roulston ise, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Reklamlar yeni Bing’de özellikle sohbette, geleneksel arama sonuçlarında olduğu gibi gösterilecek. Yeni Bing önizleme aşamasında olduğundan, şu anda nasıl görüneceği henüz net değil. Reklam deneyimleri için yeni fırsatlar keşfetmeye devam ediyoruz ve zamanla daha fazlasını paylaşacağız” dedi.

Microsoft bir süredir Bing’de reklamları test ediyordu, hatta konuyla ilgili Şubat ayında reklam ajanslarıyla görüştüğüne dair haberler çıktı. Reklamlar, Şubat ayında başlatılan önizlemeden bu yana sohbet deneyiminin bir parçası oldu ve sponsorlu bağlantılar ve alışveriş sonuçları içinde göründü.

Debarghya Das’ın ucuz Honda arabalarıyla ilgili paylaştığı örnek, yeni reklamların nasıl görüneceği hakkında bir fikir verebilir. Görüldüğü gibi, Bing cevapların arasına reklam sıkıştırmış.

Reklamların herkes için ne zaman açık olacağını ve nasıl karşımıza çıkacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz. Blog gönderisinde Mehdi, Microsoft’un “reklam gelirini içeriği sohbet yanıtına katkıda bulunan iş ortaklarıyla paylaşmak” istediğini söylüyor.

Kaynak: Microsoft’s Bing chatbot is getting more ads – The Verge