Skip to main content

Internet Explorer’ın yeni resmi maskotu Inori Aizawa oldu.

Microsoft, Internet Explorer’ın (IE) YouTube kanalında bir video paylaştı. Popüler tarayıcı Internet Explorer, Inori Aizawa adında resmi bir maskot kazanmış oldu.

Paylaşılan video ise Microsoft Singapur tarafından oluşturuldu. Videonun ise bu yılın Anime Festival Asia (AFA) etkinliğinde anime hayranları için yapıldığı belirtiliyor. Videonun tanıtımı için internetin karanlık tarafının tehlikeli bir yer olabileceği ifadesine yer verilerek; yaratılan kahramanın hayatta kalıp kalamayacağı merak konusu haline getiriliyor.

Açılan yeni internet adresi internetexplorertan.com‘da ise kullanicilar, Inori Aizawa’nın Facebook hesabına yönlendiriliyor. Hakkında kısmında ise Aizawa’nın kişisel özelliklerini bulabilirsiniz.

İki dakikalık tanıtım filminde, IE’nin yeni kahramanı kıyamet sonrası bir kentte lazer saldırıyı başlatan robotlarla etrafı çevriliyor. Sonrasında ise Microsoft markasıyla yeni süper güçlere kavuşuyor. Devam eden mücadele sırasında görüntüye aniden Inori Aizawa’nın masaüstü PC başında oturduğu görülüyor.

Ayrıca Windows 7,8 ve Windows 8.1 için özel Inori sürümünü şuradan indirebilirsiniz.

Inori Aizawa hakkında daha fazla bilgi edinmek için Colateral Damage Studios’un yarattığı karakterin hikayesini ise şuradan okuyabilirsiniz.