Skip to main content

Windows siber güvenlik uzmanı Chris Jackson, Internet Explorer’ın tehlikeli olabileceğini ifade etti.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 7 için desteğini 2020’de bitireceğini duyurmasının ardından Internet Explorer 10 için de Internet Explorer 10’un yazılım desteğini yine 2020 yılında keseceğini açıklamıştı.

Google Chrome, Firefox ve Opera’nın gerisinde kalan ve kullanıcı sayısı yok denecek kadar az olan Internet Explorer için yolun sonu çok yakın gibi görünüyor. Şirket,Windows sahiplerinin kendi internet tarayıcısını kullanmaması konusunda uyarıda bulundu.

Microsoft:  ‘Internet Explorer’ tehlikeli olabilir

Microsoft, güncellemesini kestiği tarayıcısı Internet Explorer’ın yeni web standartlarını desteklemediğini belirterek kullanılmamasını öneriyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Windows siber güvenlik uzmanı Chris Jackson, Internet Explorer’ın uzun süredir güncelleme almadığını ve bundan dolayı da tehlikeli olabileceğini ifade etti. Eski web uygulamaları için Internet Explorer’ı kullanan kişilere seslenen Jackson, Edge’e önem verdiklerini belirtti.


Jackson, “Internet Explorer yeni web standartlarını desteklemiyor ancak pek çok site hala güncelliğini koruyor. Geliştiricilerimiz Internet Explorer’ı denetlemediği için bu tarayıcıyı terk etmenizi öneriyoruz” açıklamasında bulunarak, Edge ile birlikte yeni web standartlarını destekledikerini söyledi.

Göresel kaynak: Wired