Skip to main content

Microsoft, Los Angeles’ta düzenlenen oyun fuarı E3 etkinliği kapsamında yeni Xbox oyun konsolu hakkındaki detayları paylaştı.

Microsoft, E3 2019 konferansında yeni nesil Xbox konsoluna ait ilk detayları açıkladı. Buna göre “Project Scarlett” kod adıyla geliştirilen yeni Xbox’ın en çok dikkat çeken özelliği gücü olacak.

Oyunların 120 FPS’de oynanabileceği yeni konsol, içindeki SSD sayesinde halihazırdaki konsol jenerasyonundan 40 kat daha hızlı olacak. 8K çözünürlüğü destekleyecek olan yeni jenerasyon Xbox Project Scarlet, en son sürüm GDDR6 Ram ile geliyor.


E3 boyunca duyurulan 60 oyundan 34’ünün Xbox Game Pass oyun kütüphanesine katılacağı açıklandı. E3 gecesine dair bir başka büyük gelişme ise yılın en büyük oyunlarından Metro Exdodus’un da aralarında bulunduğu 4 yeni oyunun Game Pass’teki yerini alması oldu. Fuarda tanıtılan 14 yeni Xbox Game Studios oyunu ise çıktığı gün Xbox Game Pass’te oyuncularla buluşacak.

Microsoft’un duyurduğu yeni Xbox, 2020 yılında satışa sunulacak. Kod adı “ “Project Scarlett” olan yeni Xbox oyun konsolunun resmi adı ve fiyatı ise henüz belli olmadı.