Skip to main content

Microsoft, Washington Redmond’taki genel merkezinde düzenlediği bir etkinlikte Xbox One’ın tanıtımını yaptı. Microsoft’un gelecek nesil eğlence vizyonunun hayata geçişini simgeleyen Xbox One ile oyunlar, televizyon, filmler, müzik, spor ve Skype…


Microsoft, Washington Redmond’taki genel merkezinde düzenlediği bir etkinlikte Xbox One’ın tanıtımını yaptı. Microsoft’un gelecek nesil eğlence vizyonunun hayata geçişini simgeleyen Xbox One ile oyunlar, televizyon, filmler, müzik, spor ve Skype aynı kutuda buluşuyor.  
Teknoloji devi Microsoft, ABD’nin Washington eyaletine bağlı Redmond kentinde düzenlediği etkinlikte merakla beklenen Xbox One’ı  gün ışığına çıkardı. 
Bir oyun konsolu olmanın yanı sıra filmden müziğe, televizyondan Skype ile görüntülü iletişime kadar çağdaş yaşamın tüm eğlence anlayışını tek bir kutuya sığdıran Xbox One, Steven Spielberg’in yöneteceği Halo TV dizileri ve NFL (Amerikan Futbol Ligi) ile yapılan özel anlaşmalarla içerik zenginliğini de farklı bir noktaya taşıyacak.

Xbox One eğlenceyi yeniden tanımlıyor
Xbox One, gerçekliğin sınırlarını zorlayan oyun deneyiminin yanı sıra tüm özelliklerinin sesle kolayca kontrol edilebilmesiyle dikkat çekiyor. ‘Xbox On’ diyerek kişiye özel Xbox One ana ekranınızı açmak, izlemek istediğiniz kanalın adını söyleyerek televizyon kanalını değiştirmek, program listesini görüntülemek ve aynı anda internette arama yapmak artık mümkün. 
Oyun dünyasına bambaşka bir boyut kazandıran ve eğlenceye dair her şeyi bir kutuya sığdıran Xbox One’ın yeni özellikleri, oyunlara dair videolar ve çok daha fazlası için yeni Xbox Wire blogunu ziyaret edebilirsiniz.