Skip to main content

Microsoft CEO’su Satya Nadella, kitabında şirketteki dönüşümü kendi yolculuğuna paralel şekilde ele alıyor.

4 Şubat 2014’ten bu yana Microsoft CEO’luğu görevini yürüten Satya Nadella, firmadaki değişimi anlattığı “Hit Refresh” isimli bir kitap yazdı. Satya Nadella kitapta Hindistan’da geçirdiği çocukluğundan dijital çağda şahit olduğu en yeni teknolojik yeniliklere değişen bir süreci ele alıyor. Microsoft’un kendisindeki özü nasıl bulup ortaya çıkardığını ve ileriye taşıdığından da bahseden Nadella, kişisel yolculuğundan ipuçlarını da kitapta paylaşıyor.
Kitapla ilgili Microsoft’un sitesinde bir metne yer veren Satya Nadella, fikirlerin kendisini heyecanlandırdığını söylüyor ve ekliyor: “Empati beni iyileştiriyor ve yoğunlaşmama yardımcı oluyor.” Nadella, “Hit Refresh”’te ayrıca yakında insanlığın gidişatını değiştirmesi beklenen yapay zekâ, karma gerçeklik ve kuantum bilgisayar gibi konularda görüşlerini aktarıyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın kitabı HarperCollins tarafından yayımlandı. Microsoft Kurucusu Bill Gates’in ön sözünü yazdığı kitap, 29,99 dolar fiyatla bugün satışa çıktı. (Amazon’daki fiyat ise 19,49 dolar olarak belirlenmiş)
Son bir not: Kitabın tam ismi Hit Refresh: The Quest to Rediscover Microsoft’s Soul and Imagine a Better Future for Everyone. Eserin Türkçe yayımlanıp yayımlanmayacağını henüz bilmiyoruz. Gelecek bilgilere göre haberimizi güncelleyeceğiz.