Skip to main content

Kullanıcılar artık bekleme listesine kaydolmaya gerek kalmadan Bing AI’ya erişebilecek.

Şubat ayında OpenAI’ın yapay zekâ destekli chatbot’u ChatGPT’yi Bing’e entegre eden Microsoft, şimdiye kadar sınırlı sayıda kullanıcının erişimine açık olan ve bekleme listesine kaydolarak kullanılabilen “Bing AI” adlı ChatGPT özelliği için bekleme listesini kaldırdı ve herkese açık önizleme sürümünü kullanıma açtı. Microsoft, genel kullanıma açtığı Bing AI’ya sohbet geçmişi özelliğini de entegre etti. Böylece kullanıcılar, sohbete devam etmek için başa dönmek zorunda kalmayacak.

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Tüketici Pazarlama Direktörü Yusuf Mehdi, bugün paylaşılan blog gönderisinde şunları söylüyor: “Bugün, Web için Yapay Zekâ Destekli Yardımcı Pilotunuz olarak düşündüğümüz vizyon ve yetenekleri büyük ölçüde genişleterek dünyanın en büyük yazılım kategorisi olan Arama’yı dönüştürmek için yapay zekâ destekli yeni nesil Bing ve Edge’e geçtiğimizi paylaşmaktan heyecan duyuyorum.”

Bing AI’ın özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

  • Sınırlı Önizlemeden Açık Önizlemeye geçerek ve deneme için bekleme listesini ortadan kaldırarak Bing’in daha fazla kişiye açılması
  • Salt metin arama ve sohbetten, zengin görüntü/video yanıtlarıyla inanılmaz derecede daha görsel olana geçiş ve çok yakında yeni çok modlu destek.
  • Tek kullanımlık sohbet/arama oturumlarından, Edge içindeki sohbet geçmişi ve kalıcı sohbetlerle çok oturumlu üretkenlik deneyimlerine geçiş.
  • Geliştiricilerin ve üçüncü tarafların, insanların sorguları üzerinde işlem yapmasına ve görevleri tamamlamasına yardımcı olmak amacıyla Bing’in üzerine inşa edebilmesi için platform yeteneklerinin açılması.

Microsoft ayrıca yeni Bing sohbet deneyimine kısa bir süre önce entegre edilen Bing Image Creator’ın bugünden itibaren 100’den fazla dili desteklediğini de duyurdu.

Kaynak: Microsoft Opens Up Bing AI Chat Preview to All, Adds Support for Third-Party Services – CNET