CİHAZLAR

DigitalAge | 06.01.2015 - 13:02

Microsoft, 29 dolar değerinde şarj süresi 1 ay dayanan telefonu tanıttı

İkinci mükemmel telefon ünvanına sahip Nokia 215, Facebook, Twitter, internet tarayıcısı ve Microsoft’un Bing arama motoruyla birlikte geliyor

Nokia’nın son telefonu, piyasada sunulan akıllı telefonlardan biri değil; ancak şarj süresi konusunda oldukça büyük avantaja sahip. Nokia’nın yeni telefonunun şarj süresi bir ay dayanabiliyor.

Nokia 215 adındaki telefonun fiyatı ise 29 dolar. Microsoft, cihaz için internete erişimin olduğu en düşük maliyetli telefonu olduğunu belirtiyor. İlk kez cep telefonu alacak olanlar veya ikinci telefon almayı düşünenler için ideal tercih olduğuna dikkat çekiliyor.

Sınırlı sayıda uygulamalara sahip telefon Nokia 215’te Facebook ve Twitter uygulamaları önceden yüklenmiş olarak yer alıyor.
İki farklı versiyonu bulunan telefonda tek SIM kartı ile çalışanın şarj süresi 29 güne kadar dayanırken; çift SIM kartlı olan cihazda bu süre 21 güne düşüyor.

Geçtiğimiz yıl sonunda Microsoft, Lumia telefonunu (525) Nokia markası olmadan sunarak akıllı telefon dünyasında bir dönemi sonlandırmıştı.

El feneri, MP3 player, FM radyo ve yüksek çözünürlüklü video çekebilen VGA kameraya sahip telefon, 2015’in ilk çeyreğinde Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avrupa’da satışa sunulacak.

Windows yapımcısı, Finlandiyalı teknoloji firmasını 7,2 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın almıştı. Nokia marka adını kullanmasıyla Microsoft, hızlı büyüyen mobil pazarda nostaljiye yer olmadığını kanıtlıyor.

Kaynak: Daily Mail