Skip to main content

Meta, WWDC 2023‘te Apple tarafından duyurulması beklenen AR/VR gözlüğünden önce yeni karma gerçeklik gözlüğü Quest 3’ü tanıttı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg Instagram kanalında paylaştığı Reels ile bu yılın sonunda çıkması beklenen Quest 3 karma gerçeklik gözlüğünü görücüye çıkardı. Zuckerberg, Quest 3’e dair detayların Meta’nın 27 Eylül’de gerçekleştireceği Connect konferansında açıklanacağını söyledi.

Paylaşılan bilgilere göre; 499 dolar başlangıç fiyatı ile satışa çıkacak Quest 3, geliştirilmiş denetleyiciler ve karma gerçeklik özelliklerinin yanı sıra Quest 2’ye kıyasla daha ince, hafif ve hızlı olacak, daha yüksek çözünürlük ve ekran kalitesi sunacak. Gelişmiş dokunma hissi vaat eden yeni Touch Plus denetleyicileri, kullanıcıların elinde daha az yer kaplayacak ve böylece daha taşınabilir olacak.

Daha iyi karma gerçeklik sunan renkli kameralara sahip olacağı da belirtilen Quest 3 ayrıca 2 kat daha yüksek grafik performansına sahip yeni nesil Qualcomm VR/AR çip seti ile gelecek.

Quest 2 kütüphanesiyle uyum içinde çalışacağı belirtilen Quest 3’ün “şimdiye kadarki en güçlü VR gözlüğü” olduğu söyleniyor.

Kaynak: Zuckerberg Reveals Meta Quest 3 Days Before WWDC – CNET