Skip to main content

Mercedes-Benz Türk, 2001 yılında ana şirketi Daimler AG tarafından başlatılan MobileKids projesini 2013 yılında Türkiye’ye taşıdı

Son yıllarda kaza trendlerinde azalma görülmesine rağmen, trafik kazaları ülkemizin öncelikli sorunları arasında yerini koruyor. İstatistikler, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerdeki kazalarda ölüm ve yaralanmaların daha çok çocukları etkilediğini gösteriyor. Bu tablo karşısında çocukların trafik ortamı ile ilgili bilgi ve becerilerini artırmayı amaçlayan Mercedes-Benz Türk, 2001 yılında ana şirketi Daimler AG tarafından başlatılan MobileKids projesini 2013 yılında Türkiye’ye taşıdı.

Dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids ile 7-14 yaş arası ilköğretim çağı çocukların trafik ile ilgili beceri ve tutumlarının geliştirilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında geçtiğimiz günlerde çocukların trafik konusundaki yorumlarının yer aldığı eğlenceli videolar hazırlandı.

MobileKids Türkiye – Çocuklar ile Trafik

Her gün saatlerimizi trafikte geçiriyoruz. Peki ya miniklerimiz trafik ile ilgili ne düşünüyor? 32 uzman yorumcudan trafik ile ilgili soruların cevaplarını alıyoruz! :)

Posted by MobileKids Türkiye on 26 Şubat 2016 Cuma