CİHAZLAR

Sebla Kutsal | 26.05.2017 - 13:36

Merakla beklenen telefona 4 gün kaldı!

Android'in kurucularından Andy Rubin'in yeni şirketi Essential'ın piyasaya süreceği akıllı telefonu 30 Mayıs'ta tanıtması bekleniyor.

Android işletim sisteminin kurucularından Andy Rubin‘in Essential isimli şirketinin bir süredir üzerinde çalıştığı akıllı telefonu 30 Mayıs günü tanıtacağı tahmin ediliyor.

Essential‘ın Twitter hesabından paylaştığı “Sizi, 30 Mayıs’ta büyük bir şeyin olacağından haberdar etmek için buradayız. Bizden ayrılmayın” mesajı ve Rubin’in “Ben ve ekibim, yaptıklarımızı sizinle paylaşmak için neredeyse hazırız” şeklindeki açıklaması, telefonu merakla bekleyenleri heyecanlandırdı.

30 Mayıs aynı zamanda, Andy Rubin’in Recode sitesinin Code Conference etkinliğinde bir konuşma yapacağı tarih olarak biliniyor.

Essential hakkında

Rubin bundan iki ay önce telefonla ilgili bir ipucu vermek için, cihazın üst kısmını gösteren bir fotoğraf paylaşmıştı.  Essential’ın Samsung Galaxy S8 ve LG G6 modellerine benzediği dikkati çekmişti. Cihazın Android işletim sistemiyle çalışacağı doğrulanan bilgiler arasındayken, metal kenarlara ve seramik arka panele sahip olabileceği tahminler arasında bulunuyor. Andy Rubin’in kısa süre önce paylaştığı bir fotoğrafı ise şirketin 360 derece kamera teknolojisi üzerinde çalıştığını göstermişti.