İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 26.05.2017 - 12:12

Booking.com’un Türkiye ile ilgili talebi reddedildi

Mahkeme kararıyla Türkiye faaliyetleri durdurulan online rezervasyon portalı Booking.com'dan Türkiye’de devam eden hukuki süreç ile ilgili kamuoyu açıklaması geldi.

Booking.com, Türkiye’den gerçekleştirilen online rezervasyon faaliyetlerimizin kısıtlanmasına yönelik itirazın hukuki süreci ile ilgili kamuoyu açıklaması yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor;

“Mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik yaptığımız itirazın reddine karar vermesi tarafımızda hayal kırıklığı yaratmıştır. Gerekçeli kararın her bir tarafa tebliğini takiben 2 haftalık yasal süre içinde karara itiraz edeceğimizi bildiririz. Türkiye yasalarına ve hukukuna her zaman bağlı kalacağımızı bu vesileyle yinelemek isteriz. Dolayısıyla itirazımızın değerlendirileceği süre içerisinde Türkiye’den Türkiye içerisine yapılan işlemlere erişim mümkün olmayacaktır.

Ancak Türkiye’den yurtdışına ve yurtdışından Türkiye’ye yapılacak rezervasyon hizmetlerimiz kesintisiz devam edecektir. Hizmetlerimizin, Türk turizmine katkıda bulunmak adına bizimle işbirliği yapan 13 binden fazla otel için hatırı sayılır bir konaklama potansiyeli ve katma değer yarattığına inanıyoruz. Birçok otel, ihtiyati tedbir kararının yol açtığı hizmet kesintisinden telafisi çok zor olan ölçekte zarar gördüğünü beyan etmiş ve davaya müdahil olmuştur. Dolayısıyla dava ile ilgili haklılığımıza dair inancımız devam etmektedir.”