Skip to main content

Mediterra Capital, yazılım ve yönetilen servis ödeme sistemi altyapı sağlayıcısı PayCore’un çoğunluk hisselerini satın almak üzere imza attı.

Dünya çapında 30’dan fazla yatırım ve yönetim kurulu üyeliği tecrübesine sahip olan Mediterra Capital, yazılım ve yönetilen servis ödeme sistemi altyapı sağlayıcısı PayCore’un çoğunluk hisselerini satın almak üzere imza attı. Paylaşılan bilgilere göre, satın alma ile ilgili yasal izinlerin alınmasının akabinde şirket devir işlemlerinin tamamlanması bekleniyor.

2001 yılında kurulan ve dünya çapında 35 ülkede 185’i aşkın müşteriye sahip olan PayCore, finans kuruluşlarına ve ödeme hizmeti sağlayıcılarına, ödeme sistemlerini yönetebilecekleri altyapıları on-premise veya bulut üzerinden as-a-service olarak sağlamakta. Mediterra Capital ise 2011 yılından beri Türkiye’de orta ölçekli şirketlere yatırım yaparak istihdam yaratmaya ve global pazarlarda rekabetçi oyuncular yaratmaya odaklanan bir özel sermaye fonu olarak varlık gösteriyor.,

Mediterra Capital’ın 2011 yılından bu yana 11 şirkete yatırım yaptığını ve bu şirketler arasında Glasshouse, Logo Yazılım, Mobiliz ve Mikro Ödeme’nin yer aldığını da ekleyelim.